Przeprowadzamy naszych Klientów przez skomplikowany proces planowania budowy kompletnego ośrodka jeździeckiego lub wybranej, wskazanej przez Inwestora części, począwszy od analizy potrzeb Klienta, aż do przekazania projektu wykonawczego.
Podstawą każdej udanej inwestycji budowlanej jest dobry projekt. We współpracy z architektem wykonujemy kompleksowe projekty, dostosowane do Państwa potrzeb oraz wymogów formalnych, wynikających z planu zagospodarowania działki lub warunków zabudowy. Proponujemy wyłącznie funkcjonalne, ekonomiczne i przyjazne dla koni rozwiązania, jednocześnie nie tracąc z oczu atrakcyjności formy architektonicznej. Cechuje nas duża elastyczność działania i koncentracja na celu biznesu Klienta, który decyduje o naszym stopniu zaangażowania w realizowany przez siebie projekt. Nadajemy kształt planom i marzeniom tworząc obiekty jeździeckie od podłoża aż po dach.
Identyfikacja potrzeb i oczekiwań Klienta dotyczących projektu budowlanego.
Przedstawienie rozkładu wnętrz wraz z omówieniem i uzasadnieniem ich funkcji. Rzuty pomieszczeń, powierzchni wspólnych, ciągów komunikacyjnych. Sporządzenie protokołu uzgodnień będącego podstawą do powstania projektu architektonicznego.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz biegłości w rozwiązywaniu kwestii formalnych, procedur administracyjnych i wymagań regulowanych prawem budowlanym, pośredniczymy w kontaktach z władzami administracyjnymi, w celu uzyskania niezbędnych zgód i pozwoleń.
Stanowi uzupełnienie projektu budowlanego o szczegóły niezbędne do realizacji obiektu, a także pomocne w wykonaniu kosztorysu budynku. W skład projektu wykonawczego mogą wchodzić bardziej szczegółowe rzuty i przekroje, dodatkowe detale budowlane ze wskazaniem producentów poszczególnych komponentów, dodatkowe zestawienia (np. stali czy elementów więźby), dokładny rozstaw punktów świetlnych, przebieg kanałów wentylacyjnych. Projekt wykonawczy zasadniczo zawiera branże podobne jak w projekcie budowlanym, mogą się jednak pojawić branże dodatkowe, nie wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę, jak np. instalacja telefoniczna, sieci komputerowe czy inne. Zakres projektu wykonawczego zależny jest od uzgodnień pomiędzy architektem, a inwestorem i może być wykonany już po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Przed przystąpieniem do prac projektowych wskazane jest posiadanie następujących dokumentów: